عدم افزايش قيمت كالا و خدمات چاپ
اخبار اتحادیه
يكشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۴

قابل توجه کافی نت داران و فرشندگان محترم کامپیوتر

احتراماً با توجه به تاكيد معاون محترم اجرائي رئيس جمهور مبني بر جلوگيري و برخورد با هرگونه افزايش قيمت كالا و خدمات به ويژه كالاهاي اساسي و ضروري، به استحضار مي رساند هر گونه افزايش قيمت كالا و خدمات بدون داشتن مجوز قانوني از سازمان مربوطه غير قانوني و تخلف بوده و به شدت برخورد خواهد شد .

قیمتها پس از تصویب کمیته فنی اتاق اصناف  و کمیسیون فنی به اعضاء محترم ابلاغ خواهد شد ، کلیه قیمتهای جدید اتحادیه های سراسر کشور مربوط به قبل از عید می باشد.

خواهشمند است از مراجعه و تماس مکرر خودداری نمایید.

 
شرايط فروش ،خدمات و پشتيباني دستگاه هاي دسته دوم چاپ
اخبار اتحادیه
يكشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۹

كليه واحد هاي صنفي كه كالاي دسته دوم عرضه مي نمايند بايد در هنگام فروش علاوه بر فاكتور صادره قراردادي مابين فروشنده و خريدار تنظيم نمايند كه قيمت كالاي بصورت توافقي و همچنين وضعيت موجود دستگاه  تحويلي در آن قيد شده باشد و در صورت فروش اقساطي با ذكر مبلغ پيش پرداخت ، سود اقساط ومندرجات چك ها و چك ضمانت بصورت شفاف اطلاعات لازم به خريدار اداره شود و سلامت كالاي فروخته شده و مدت زمان گارانتي بطور دقيق مشخص گردد.

 

در حوزه خدمات و پشتيباني همكاران محترم بايد بابت دستگاه تحويلي جهت تعمير رسيد معتبر بصورت سربرگ و ممهور به مهر فروشگاه و شماره مسلسل ارائه نمايند و حتما شماره سريال دستگاه ،مدل آن را در رسيد ذكر نمايند و ايراد دستگاه ، وضعيت ظاهري و در صورت داشتن شماره كنتور شماره آن ثبت و برگ دوم رسيد با امضا صاحب دستگاه اخذ و بمدت سه ماه نگهداري شود .

 
ساماندهی صدور فاکتور فروش واحد های صنفی چاپ
اخبار اتحادیه
يكشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۱

با احترام
نمونه فرم صورت حساب فروش کالا و خدمات، در خصوص استفاده واحد های صنفی از صندوق مکانیزه فروش یا ترازوی دیجیتال به پیوست ارسال می گردد.

نمونه فاکتور فروش

 
چک های مشتریان را چگونه وصول نماییم ؟ چاپ
اخبار صنفی
چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۱

صلاحیت دادگاه ها در هر دعوایی تابع قواعد خاص خود است .درمورد دعوای ناشی از صدور چک بلا محل  با توجه به اینکه دعوا در دادگاه های حقوقی  مطرح شود و یا کیفری یا دایره اجرائیات ادارات ثبت ، قواعد مربوط به صلاحیت دادگاه متفاوت است به این ترتیب که اگر دارنده یک چک بلا محل از طریق حقوقی بخواهد دعوایی را در دادگاه مطرح نماید سه راه پیش رو  دارد .قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب  در امور مدنی راه اول را نشان داده است.

به موجب این قانون دعوا باید در دادگاهی اقامه شود که خوانده دعوا در حوزه قضایی ان اقامت دارد و اگر خوانده در ایران اقامت نداشته باشد در صورتی که در ایران محل سکونت موقت داشته باشد در دادگاه همان محل باید اقامه دعوا شود و هر گاه در ایران محل اقامت یا سکونت موقت نداشته باشد ولی مال غیر منقول داشته باشد دعوا در دادگاهی اقامه می شود که مال غیر  منقول در آن حوزه واقع است و هر گاه مال غیر منقول هم نداشته باشد خواهان در دادگاه محل اقامت خود اقامه دعوا خواهد کرد .به این ترتیب خواهان دعوا بر اساس ماده اخیر می تواند در دادگاه حقوقی محل اقامت صادر کننده چک وبلا محل  دعوا ی خود خود را اقامه کند . راه دوم و سوم بستگی به منشا صدور چک بلا محل دارد در مواردی که چک  صادر شده بابت  دینی قراردادی  باشد دادگاهای  حقوقی  دو محل دیگر نیز صالح  به رسیدگی  خواهند بود . محل دوم عبارت است از دادگاه حقوقی محلی که قرارداد میان  خواهان و خوانده در آن محل منعقد شده است . در این خصوص ماده 13 قانون آیین دادرسی دادگاهای  عمومی و انقلاب در امور مدنی  مقرر کرده است در دعاوی بازرگانی و دعاوی راجع به اموال منقول که از عقود و قراردادهای ناشی شده باشد خواهان می تواند به دادگاهی رجوع کند که عقد یا قرارداد در حوزه آن واقع شده باشد .یا تعهد می بایست در آنجا انجام شود .محل سومی هم که خواهان دعوا می تواند در دادگاه محل آنجا اقدام به طرح دعوای حقوقی مطالبه وجه چک کند ،در قسمت اخیر ماده فوق آمده است ،این محل عبارت است از حوزه ای که تعهد می بایست در آنجا انجام شود .

 

ادامه مطلب...
 
خبر مهم و فوري چاپ
اخبار اتحادیه
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۸
جهت اجراي ماده 71 قانون نظام صنفي كليه واحدهاي صنفي ملزم به نصب صندوق مكانيزه فروشگاهي و اعلام آن به دارايی مي باشند.

جهت آگاهي از چگونگي روال معرفي واحد صنفي خود بندهاي زير را مطالعه فرمائيد.
عواقب عدم تجهيز واحد صنفي شما به صندوق مكانيزه فروش و اعلام نكردن به حوزه مالياتي و اعمال جرائم و عدم معافيت مالياتي به عهده خودتان ميباشد و از عهده اتحاديه خارج است.

1- ابتدا واحد صنفي خود را مجهز به سامانه فروشگاهي (نرم افزار حسابداري) مورد تاييد دارايي فرمائيد.


 
رتبه سرعت اینترنت ایران در دنیا چاپ
اخبار رایانه و IT
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۵

مانداگارانا: اطلاعات تازه‌ای که توسط گروه اوکلا (Ookla) در مورد سرعت دانلود از اینترنت در کشورها و مناطق مختلف جهان منتشر شده نشان می‌دهد که هنگ‌کنگ به عنوان پرسرعت‌ترین مکان در رتبه اول و کوبا به عنوان کم‌سرعت‌ترین در رتبه 188 قرار دارد؛ ایران در این میان رتبه 172 را به خود اختصاص داده‌است.

به گزارش پایگاه خبری مانداگارنا، اطلاعات تازه‌ای که توسط گروه اوکلا (Ookla) در مورد سرعت دانلود از اینترنت در کشورها و مناطق مختلف جهان منتشر شده نشان می‌دهد که هنگ‌کنگ به عنوان پرسرعت‌ترین مکان در رتبه اول و کوبا به عنوان کم‌سرعت‌ترین در رتبه 188 قرار دارد؛ ایران در این میان رتبه 172 را به خود اختصاص داده‌است.

بر پایه اطلاعات جدول منتشر شده توسط اوکلا، در حالی که سرعت دانلود در هنگ‌کنگ ۷۰٫۸۷ مگابیت بر ثانیه (Mbps) است این سرعت در ایران تنها ۲٫۴۳ مگابیت بر ثانیه‌ است.

در این جدول، پس از ایران، پاکستان در وضعیت بدتری قرار گرفته و پس از آن به ترتیب سوازیلند، گینه استوایی، بوتسوانا، مصر، ونزوئلا، سودان، بولیوی، گامبیا، الجزایر، سوریه، چند کشور آفریقایی، و دست آخر افغانستان و کوبا قرار دارند.

در صدر این جدول نیز پس از هنگ‌کنگ، به ترتیب سنگاپور، رومانی، کره جنوبی و سوئد، و پس از آن کشورهایی چون ژاپن، هلند، و بیشتر کشورهای اروپایی قرار گرفته‌اند.

 

ادامه مطلب...
 
انتقال دفتر اتحاديه از اول شهريور ماه چاپ
اخبار اتحادیه
يكشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۰

به اطلاع كليه اعضاء تحت پوشش مي رساند:

محل دفتر اتحاديه از اول شهريور 1392 تا اطلاع ثانوي به خيابان طالقاني - خ قيام - بالاتر از پست بانك - اول كوچه حكيم باشي - جنب كامپيوتر هاديران - دفتر اتحاديه رايانه انتقال یافت.

خواهشمند است جهت دریافت ، تمدید ، انتقال ، ابطال و هر گونه فعالیت صنفی به آدرس فوق مراجعه نمائید.

لطفا قبل از مراجعه به اتحادیه

شماره تماس موقت اتحاديه : 2244011 (0491)

روابط عمومی  اتحاديه صنف رايانه شهرستان مرند

 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 9

:: تبليـــغـــات ::